پرش لینک ها

خدمات ممیزی های شخص دوم

ممیزی شخص دوم Second Party Audit

ممیزی های شخص دوم جهت انجام ارزیابی و ممیزی از تامین کنندگان یک سازمان که معمولا توسط کارشناسان خود سازمان که آموزش های لازم را دیده اند صورت می گیرد.
برخی سازمان ها جهت اجرای بهتر و حرفه ای تر ممیزی داخلی از تیم های حرفه ای خارج از سازمان کمک می گیرند که معمولا نتایج فوق العاده اثربخشی دارد.
گروه پارسه با داشتن کارشناسان حرفه ای و با سابقه ، آمادگی انجام اینگونه ممیزی ها در تمامی سیستم های مدیریت ازجمله استانداردهای سری ISO را دارد.

ارزیابی تامین کنندگان

این نوع ممیزی در برخی از شرکت ها وجود دارد و برای تعیین صلاحیت تأمین کنندگان کالا و خدمات، جهت همکاری انجام می شود، اگر تأمین کننده مربوطه در این ممیزی تایید شود می تواند وارد لیست تامین کنندگان سازمان متقاضی ممیزی شود. فرآیند ممیزی شخص دوم بر اساس معیار‌های مورد درخواست سازمان مشتری به انجام رسیده و در خاتمه منجر به ارائه گزارش از یافته‌های سازمان مشتری است.

تولید‌کنندگان و ارائه دهندگان کالا و خدمات جهت تامین و تدارک محصولات و خدمات خود نیازمند ایجاد ساختار، رویه‌ها و زیرساخت‌هایی برای شناسایی، ارزیابی، انتخاب، نظارت و پایش عملکرد تامین کنندگان و پیمانکاران خود هستد.به تناسب انجام تدارک و ماهیت و مخاطرات ناشی از عدم تامین/ تامین نا‌منطبق سازمان اقدام به استقرار نظام شناسایی و ارزیابی تامین‌کنندگان یا برون‌سپاری فرآیند ارزیابی و پایش و نظاره خارج سازمان می‌نماید. برای سازمان‌های بزرگ یا سازمان‌هایی که نوع محصولات و خدمات آن‌ها نیازمند دامنه وسیع و تعداد زیادی از تامین‌‌کنندگان می‌شود استفاده از خدمات مشاوران و برون‌سپاری فرآیند ارزیابی، پایش و نظارت به این نوع نهاد‌ها علاوه بر صرفه اقتصادی ایجاد اطمینان بیشتری می‌نماید.

امروزه همه سازمان ها به مشاورانی حرفه ای و کارآزموده احتیاج دارند. اما گاهاً یافتن مشاورانی که بتوانند در حوزه های مختلف به کسب و کارها کمک نمایند دشوار است، ما در گروه آموزشی و مشاورین پارسه تیم مشاوران و مدرسان حرفه ای را تشکیل داده ایم که می توانند بهترین خدمات مشاوره را به سازمان ها ارائه نمایند.از آنجایی که نیاز سازمان ها در ممیزی های شخص دوم ؛ حفظ منافع سازمان خود در برخورداری از محصولات با کیفیت مطلوب و به موقع می باشد، گروه آموزشی و مشاورین پارسه در راستای تامین این نیازمندی ، برای ممیزی های شخص دوم در‌حوزه های مختلف به ارایه خدمات مورد نظر می پردازد.

نتیجه مورد انتظار از ممیزی های شخص دوم نظارت دقیق تر بر تامین کنندگان با بکارگیری تیم های تخصصی در حوزه های مورد نظر می باشد. نظیر نظارت بر زنجیره تامین از سوی خودروسازان بزرگ دنیا و نیز نظارت بر تامین کنندگان کالاهایی که در فروشگاههای اینترنتی بزرگ نظیر آمازون و … صورت میگیرد.

با توجه به ماهیت پروژه ها متفاوت خواهد بود.